Čo je to potencia

Mužská sila (potencia) sa dlho vyrovnávala so schopnosťou stať sa otcom a pokračovať v závode, ktorý bol považovaný za veľké požehnanie, ktoré príroda udeľovala. Slovo potencia má v súčasnosti širší význam - nielen stať sa otcom, ale aj uspokojiť ženu. Slovo potencia sa zvyčajne vzťahuje iba na mužov a ich sexualitu. Pre mužov je potencia nevyhnutným kritériom pre plnohodnotný sexuálny život. Čo je to však potencia? Prečo je to potrebné a čo to ovplyvňuje.

Muža s dobrou potenciou objíma spokojná žena

Čo je to potencia

Význam slova potencia je schopnosť vykonávať akúkoľvek činnosť, vytvárať, vykonávať, vyrábať. Sila a príležitosť sú synonymom sily.

Charakterizované:

Blízkosť muža a ženy charakterizuje potenciu.
 • schopnosť ejakulácie a kvalita spermií;
 • erektilná funkcia a rýchlosť jej prejavu;
 • trvanie sexuálneho styku;
 • schopnosť získať uspokojenie a uspokojiť ženu.

Potencia v širšom zmysle je schopnosť mať sexuálny život. Toto je schopnosť človeka byť otcom. Potencia u mužov by sa nemala porovnávať s frekvenciou pohlavného styku, príležitosťami, sexuálnou túžbou, erekciou. Všetky tieto pojmy nie sú synonymami, ale sú iba ich podstatnými súčasťami.

Zložky potencie

Základnými zložkami mužskej potencie sú:

 1. Libido je mužská túžba po žene.
 2. Erekcia - vytvrdnutie a výrazné zväčšenie objemu penisu v dôsledku prívalu krvi a naplnenia ním kavernózne telieska. Erekcia je zodpovedná za schopnosť pohlavného styku.
 3. Funkčnosť spermií, čo znamená ich rýchlosť a kvalitu pre plodenie.

Každá zložka potencie závisí od viacerých faktorov. Libido teda závisí od hormónu testosterónu. Testosterón je mužský hormón syntetizovaný semenníkmi a kôrou nadobličiek, aktívne sa podieľa na tvorbe spermií a je zodpovedný za ich indikátor kvality. Testosterón môže tiež ovplyvniť náladu a odolnosť mužov voči stresu a depresii. Hrá dôležitú úlohu v procese spaľovania tukov a udržiavania svalovej hmoty.

Syntéza testosterónu priamo súvisí s vekom, ekológiou, ako aj so životným štýlom a výživou. Okrem toho je libido u mužov ovplyvnené psychoemotickým stavom, ktorý závisí od prostredia a odolnosti voči negatívnym vplyvom zvonka.

Mladý muž s vysokou hladinou testosterónu

Testosterón sa aktívne syntetizuje počas puberty. Maximálna koncentrácia v krvi klesá na 25 - 30 rokov. Potom začne jeho postupný pokles.

Vek ovplyvňuje erektilnú funkciu, čím je muž mladší, tým lepšie pracuje kardiovaskulárny systém, ktorý zaisťuje prietok krvi do penisu. Na erekciu má vplyv váha a nahromadený telesný tuk, čo negatívne ovplyvňuje prácu všetkých orgánov. Dôležitú úlohu zohráva aj negatívny vplyv na životné prostredie.

Zdravie mužov má najväčší vplyv na erekciu. Zápalové procesy infekčného alebo bakteriálneho pôvodu ovplyvňujúce urogenitálny systém, ktoré môžu spôsobiť dočasné alebo trvalé zmiznutie erekcie.

Dobrá potencia má priaznivý vplyv na prácu celého tela, najmä pravidelný sex zlepšuje prietok krvi a omladzuje telo.

Impotencia

Opačným konceptom potencie u mužov je impotencia - neschopnosť uspokojiť sexuálne potreby. Impotencia je charakterizovaná neschopnosťou dosiahnuť a udržať erekciu, predčasnou ejakuláciou a nedostatkom uspokojenia zo sexuálneho styku. Impotencia je spojená so zhoršeným prietokom krvi a zlým prietokom krvi do corpus cavernosum penisu.

Potencia u mužov závisí od zložiek, ako sú:

Zlé návyky ovplyvňujú potenciu
 1. Povaha a genetická predispozícia, mužská sila a energia sú prirodzenou súčasťou prírody a dedia sa.
 2. Choroby srdca a krvných ciev. Dysfunkcia tohto dôležitého systému tela vedie k nedostatočnému prietoku krvi do penisu.
 3. Choroby močovej a pohlavnej sústavy.
 4. Hormonálne poruchy a diabetes mellitus vedú k nedostatočnej syntéze hormónov nevyhnutných na udržanie potencie na dobrej úrovni alebo k jej úplnému vymiznutiu.
 5. Nadváha je dôvodom syntézy veľkého množstva ženských hormónov a nedostatočného množstva mužských hormónov. Nedostatok mužských hormónov vedie k zníženiu príťažlivosti k opačnému pohlaviu. Nadmerná hmotnosť tiež kladie dôraz na kardiovaskulárny systém a narúša slobodu pohybu.
 6. Vek. Čím je muž starší, tým menej hormónu testosterónu jeho telo produkuje. Starší muži sú tiež náchylnejší na vývoj rôznych chorôb, ktoré negatívne ovplyvňujú potenciu.
 7. Zhubné novotvary ovplyvňujúce orgány kardiovaskulárneho alebo nervového systému.
 8. Nestabilný psycho-emocionálny stav človeka vedie k zníženiu príťažlivosti a túžby. Dôvodom sú stresové situácie, depresia, úzkosť, strach, vzrušenie.
 9. Zlé návyky: zneužívanie výrobkov obsahujúcich alkohol, fajčenie, užívanie omamných látok.

Ako udržiavať potenciu

Aby ste mali vždy silnú potenciu, potrebujete vedieť o nej všetko, vrátane toho, ako ju udržiavať:

Pre dobrú potenciu musí človek jesť správne
 1. Na udržanie mužskej sily je potrebné prepracovať celú stravu a obmedziť spotrebu veľkého množstva vyprážaných, korenených a slaných. Výrobky dennej stravy by mali byť zdravé a obsahovať všetky potrebné minerály a vitamíny. Pre mužov je dôležité jesť potraviny bohaté na zinok, selén, vitamíny E, C a skupinu B: orechy, mliečne výrobky, morské plody, chudé mäso, čerstvá zelenina a ovocie, zelenina.
 2. Zbavte sa navždy kíl navyše, ktoré narúšajú normálne fungovanie tela a znižujú mužskú sexualitu.
 3. Viesť aktívny životný štýl, robiť špeciálne cvičenia na zlepšenie potencie. Súbor cvičení zahŕňa precvičenie pubokocycygeálnych svalov, čo zvyšuje krvný obeh v panvových orgánoch.
 4. Vzdajte sa alkoholu a fajčenia. Vyvarujte sa stresovým situáciám, starostiam, starostiam. Spite osem hodín denne.

Mužská potencia je schopnosť a túžba muža po pohlavnom styku, ktorá ovplyvňuje aj reprodukčné funkcie. Pre udržanie zdravia mužov je dôležité vedieť, čo je potencia, od čoho závisí a ako si ju udržiavať. Silná potencia závisí od mnohých faktorov a je dôsledkom zdravého životného štýlu a správnej výživy.