Zoznam potravín, ktoré ovplyvňujú potenciu mužov

Jedlo je hlavným zdrojom našej energie a hlavným dodávateľom stavebných prvkov pre telo. Vyvážená strava prináša len výhody, priaznivý vplyv na fungovanie všetkých orgánov a systémov vrátane potencie, takže mnohí sa zaujímajú o to, aké prírodné produkty na zvýšenie potencie existujú?

Existuje jedlo, ktoré vďaka prospešným látkam v jeho zložení pomáha zlepšiť zdravie mužov. Pozrime sa, aké produkty zlepšujú potenciu.

Produkty na zvýšenie potencie

Medzi obvyklé a veľmi užitočné produkty pre mužov na potenciu odborníci rozlišujú nasledovné:

 1. Med. Môže sa jesť tak, ako je, alebo pridať do nápojov. Nemal by sa zohrievať ani dávať do príliš horúceho čaju, lebo tým dochádza k ničeniu prospešných látok a vzniku škodlivých. Pri častej konzumácii aspoň 1 čajovej lyžičky denne sa posilní imunita muža, zvýši sa produkcia testosterónu.
 2. Zeleň. Petržlen, koriandr, zeler (listový aj koreň) dokážu zázraky. Pri pravidelnej konzumácii bude muž cítiť živosť a sebavedomie, bude schopný dlhšieho pohlavného styku a kvalita erekcie a spermií sa len zlepší. Tento účinok sa dosahuje bohatým vitamínovým a minerálnym zložením zelene, ľahkou stráviteľnosťou užitočných látok v nej obsiahnutých.
 3. Ryba. Obzvlášť užitočné pre mužskú potenciu sú morské odrody rýb, a to makrela a platesa. Tieto odrody majú vo svojom zložení ľahko stráviteľné omega mastné kyseliny podieľajúce sa na tvorbe testosterónu, ako aj jód a minerály. Častá konzumácia dusených a varených rýb pomáha zvýšiť potenciu, zlepšiť pohodu a zvýšiť pohyblivosť spermií.
 4. Chudé červené mäso. Tento produkt, ktorý priaznivo pôsobí na mužskú potenciu, keďže zvyšuje produkciu testosterónu, je považovaný za silné afrodiziakum a zdroj energie. Obzvlášť užitočné je králičie mäso, konské mäso, jahňacie, morčacie, kuracie mäso. Je však potrebné pripomenúť, že bezohľadní výrobcovia často spracúvajú mäso na predaj na dlhšie skladovanie produktu s látkami nebezpečnými pre zdravie a vstrekujú hormóny na rýchly rast mŕtvych tiel zvierat, čo negatívne ovplyvňuje zdravie mužov a žien.
 5. repa. Toto je produkt, ktorý zlepšuje potenciu, skutočný sklad užitočných látok pre zdravie mužov. Je užitočné jesť samotné podzemky a semená tejto rastliny. Repík posilňuje imunitný systém, pôsobí ako silný stimulant erekcie, slúži ako lahodný doplnok k mäsu a zelenine, šalátom a horkým jedlám.
 6. Zázvor. Čaj a pečenie s týmto produktom na zvýšenie potencie má imunostimulačný a erekčný účinok. Je obzvlášť prospešné jesť čerstvý koreň zázvoru namiesto prášku z obchodu.
 7. Orechy. Ich pravidelná konzumácia v malom množstve pomôže posilniť imunitný systém, zvýšiť sexuálnu túžbu, stať sa atraktívnejším a zdravším. Na zbavenie sa problémov s potenciou sa v potravinách používajú kešu, vlašské orechy a lieskové orechy, arašidy, lieskové orechy, mandle.
 8. Kuracie a prepeličie vajcia. Môžu sa jesť surové alebo varené. Tento produkt je bohatý na užitočné látky, vrátane aminokyselín, z ktorých niektoré nie sú syntetizované v ľudskom tele, fosfor, železo, zinok, ako aj vitamíny a iné minerály.
 9. Tmavá prírodná čokoláda s vysokým obsahom kakaových bôbov. Ide o rýchly a účinný produkt na zvýšenie potencie u mužov a zlepšenie krvného obehu. Ale nefunguje ako všetky predchádzajúce, ktoré primárne ovplyvňujú produkciu testosterónu. Pod vplyvom čokolády sa v tele uvoľňuje hormón šťastia serotonín a fenyletylamín, ktorý dodáva pocit lásky a zvyšuje libido.
 10. Ovocie a bobule. Sú užitočné ako čerstvé, tak aj sušené. Na libido priaznivo pôsobia najmä jahody, lesné jahody, mango, maliny, hrozno, marhule. Pomáhajú odstraňovať toxíny a trosky, zvyšujú príťažlivosť a potenciu, predlžujú trvanie a kvalitu pohlavného styku a pocity, ktoré muž dostáva.
 11. Čerstvo vylisované šťavy. Najmä medzi takýmito produktmi na zvýšenie potencie je veľkým prínosom šťava z tekvice, mrkvy, zeleru, vodného melónu, citrusových plodov.

Nezvyčajné menu pre mužov

Medzi produktmi, ktoré zlepšujú mužskú potenciu, stojí za zmienku tie, ktoré nie sú zahrnuté v bežnej strave. Môžu sa jesť ako nezvyčajné jedlo alebo sa z nich môže stať častá pochúťka. Tu je hodnotenie najúčinnejších produktov na zvýšenie potencie u mužov:

 1. Perga. Táto látka sa tiež nazýva „božský nektár". Získava sa z peľu špeciálne spracovaného včelami. Perga stimuluje produkciu mužských hormónov, nasýti mikroelementmi a vitamínmi, posilňuje imunitný systém a kardiovaskulárny systém. Perga sa môže konzumovať ako na prevenciu, tak aj na liečbu mužskej impotencie.
 2. Mäkkýše. Ako všetky morské plody, aj ustrice sú bohaté na rôzne aminokyseliny, stopové prvky a vitamíny. Okrem toho takéto jedlo, čerstvé a správne pripravené, umožňuje, aby sa stalo rýchlo pôsobiacim produktom na zvýšenie potencie u mužov. Slávky a ustrice patria do skupiny afrodiziak – prírodných patogénov. Hlavným znakom morských plodov je vysoký obsah zinku v ľahko stráviteľnej forme. Táto látka sa podieľa na metabolických procesoch, zlepšuje kvalitu spermií a podporuje erekciu. Aj v mäkkýšoch je celý súbor vzácnych aminokyselín, ktoré majú priaznivý vplyv na produkciu mužského hormónu - testosterónu. Ale tento produkt by sa nemal zneužívať kvôli nadmernému obsahu ortuti a iných zdraviu škodlivých látok.
 3. Kumis (kobylie mlieko). Toto je starodávny liek na liečenie. Takýto produkt na potenciu má rýchly účinok. O pol hodiny neskôr, po vypití len 1 pohára mlieka, pocítite nával sily a elánu. Koumiss zlepšuje zloženie krvi, činnosť srdca a ciev, posilňuje imunitný systém, pomáha obnoviť mužskú silu a zlepšuje kvalitu spermií.
 4. Sychuzhina (ťaví žalúdok). Prekvapivo len kúsok veľkosti hrášku z tohto jedla dáva najsilnejší a najrýchlejší účinok na zvýšenie mužskej potencie. Jeho účinok na organizmus sa dá porovnať so známym liekom Viagra, no podobné negatívne pôsobenie na stav srdca, pečene, obličiek a iných orgánov takéto jedlo neprináša. Na východe je takýto produkt na mužskú potenciu považovaný za skutočný poklad, ktorý si môžu dovoliť len vládcovia a veľmi bohatí ľudia.

Čo treba opustiť

Ale nie každé jedlo je dobré pre mužskú silu a zlepšenie jej potencie. Odborníci odporúčajú vyhnúť sa:

 • pečivo a muffiny, ktoré pridáva iba kilogramy;
 • údené mäso, pretože kvapalina, ktorá sa v súčasnosti používa na vytvorenie účinku fajčenia, je veľmi toxická a môže spôsobiť zníženie výkonnosti semenníkov;
 • biely a sivý chlieb a výrobky obsahujúce pšeničnú múku;
 • tučné prírodné mlieko obsahujúce veľké množstvo estrogénu;
 • klobásy a klobásy;
 • niektoré rastlinné oleje, ako je olej získaný z ľanu a sójových bôbov;
 • koriandr, cukor a soľ vo veľkých množstvách
 • rýchle občerstvenie, sušienky a občerstvenie kúpené s pivom;
 • sója a výrobky s ňou pre vysoký obsah fytoestrogénov, ktoré negatívne ovplyvňujú mužskú funkciu;
 • alkoholické nápoje, pretože negatívne ovplyvňujú fungovanie celého organizmu, prispievajú k sexuálnej slabosti a erektilnej dysfunkcii;
 • produkty obsahujúce karcinogény a cholesterol;
 • nápoje s kofeínom, ktoré môžu negatívne ovplyvniť zdravie mužov a iba v prvých hodinách má povzbudzujúci účinok.

Pamätajte, že všetky tieto produkty, ktoré zvyšujú potenciu u mužov, samy o sebe, bez zdravého životného štýlu, sledovania vášho stavu a včasného kontaktovania lekára, miernej fyzickej aktivity a zníženia množstva stresu a prepracovania, nebudú mať požadovaný účinok.

Platí to najmä pre starších ľudí nad 40 rokov. Iba integrovaný prístup a vyvážená strava, v ktorej budú dominovať produkty, ktoré sú užitočné pre potenciu a majú všetky potrebné aminokyseliny, stopové prvky a vitamíny, pomôžu udržať zdravie mužov po mnoho rokov, prinesú potešenie samotnému mužovi aj jeho partnerka.

Zoznam produktov na mužskú potenciu

Diéta je základom liečby mnohých chorôb. Zmena stravy vám umožňuje zachovať zdravie obličiek, pečene, gastrointestinálneho traktu, kardiovaskulárneho systému atď. Existuje výživa pre mužov na potenciu, ktorá obsahuje zoznam produktov, ktoré sú prírodnými afrodiziakami a umožňujú zachovať mužskú silu.

Aké vitamíny a potraviny zvyšujú potenciu

Retinol (vitamín B) je jedným z najdôležitejších vitamínov pre zdravie mužov. Prispieva k zachovaniu potencie, normálnej činnosti urogenitálneho systému, zvyšuje produkciu pohlavných hormónov.

Obsiahnuté v:

 • červená, žltá zelenina;
 • zelenina (špenát, petržlen);
 • rybí olej;
 • pečeň;
 • žĺtok.

Vitamíny B obsahujú osem prvkov. Pôsobia na bunky nervového systému. Pri hypovitaminóze možno pozorovať slabosť, podráždenosť, poruchy spánku, apatiu až po rozvoj depresie a neurózy. Na ich pozadí sa rozvíja psychická erektilná dysfunkcia.

Na udržanie normálneho fungovania nervového systému pomáha použitie:

 • syr;
 • zemiaky;
 • strukoviny;
 • orechy;
 • červená ryba;
 • banány.

Kyselina askorbová (vitamín C) – podporuje imunitu, chráni telo pred infekciami, stimuluje tvorbu hormónov zodpovedných za sexuálnu túžbu (dopamín). Je to prírodný antioxidant.

Obsiahnuté v:

 • citrusy;
 • sladká paprika;
 • divá ruža;
 • červené ríbezle.

Vitamín D – normalizuje tvorbu testosterónu, premieňa estrogén na menej aktívne formy. V kombinácii s vápnikom je zodpovedný za stavbu kostí. Pri hypovitaminóze sa objavuje osteoporóza, osteomalácia, pokles aktivity testosterónu s poklesom libida a sexuálnych funkcií a zvýšenie aktivity estrogénov. Hlavným zdrojom vitamínu D je slnečné žiarenie.

Nachádza sa aj v:

 • mliečne a kyslomliečne výrobky;
 • prepeličie a kuracie vajcia;
 • syr.

Vitamín E je ďalším dôležitým prvkom zodpovedným za normálne fungovanie hypotalamo-hypofyzárneho systému. Pri hypovitaminóze klesá libido a vzniká neplodnosť.

Obsiahnuté v:

 • orechy;
 • brokolica;
 • slnečnicové semienka;
 • zelené;
 • mrkva;
 • mäso;
 • fermentované mliečne výrobky;
 • otruby.

Rýchlo pôsobiace prípravky na potenciu u mužov

Vlašské orechy v kombinácii s medom - vitamínová zmes. Miešanie pomerov 1: 1. Na zlepšenie potencie užite 1 lyžičku pred raňajkami.

Na zvýšenie potencie dve hodiny pred rande sa odporúča zjesť polovicu citróna.

Vo východnej kultúre je osobitné miesto venované koreniu. Zvyšujú libido a tónujú telo.

Tie obsahujú:

 • zázvor;
 • šafran;
 • kardamóm;
 • Karafiát.

Pre mužskú potenciu sa čaj varí s pridaním jedného z korení.

Varená makrela je bohatá na omega mastné kyseliny, ktoré sa podieľajú na biochemickej syntéze testosterónu. Použitie tohto produktu dvakrát týždenne zvyšuje potenciu a normalizuje spermatogenézu.

Červené hrozno - stimuluje produkciu spermií, zvyšuje libido. Na zlepšenie erekcie je potrebné použiť 10 g zrelej hroznovej šupky.

Avokádo je bohaté na rastlinné tuky, ktoré sa podieľajú na čistení krvi od toxických látok, znižovaní hladiny cholesterolu v krvi, zvyšovaní cievneho tonusu, čím ovplyvňujú cievy penisu.

Najlepšie produkty pre mužskú silu

Píniové oriešky, mandle, pistácie, lieskové oriešky obsahujú veľké množstvo arginínu, tokoferolu, vitamínov B, zinku, selénu. Jedzte 100 g orechov alebo ich zmesi denne.

Ryby a morské plody obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a iných prospešných látok. Morské plody obsahujú zinok. Jeho najvyšší obsah je v mušliach. Obsahujú tiež aminokyseliny, ktoré ovplyvňujú produkciu pohlavných hormónov.

Zelenina na potenciu

Sladká paprika obsahuje antioxidanty, normalizuje krvný obeh v cievach penisu a zabraňuje trombóze. Pravidelné používanie šalátu so sladkou paprikou vám umožňuje obnoviť sexuálnu túžbu s psychogénnou erektilnou dysfunkciou.

Karfiol je dobre absorbovaný ľudským telom. Pravidelné užívanie znižuje riziko vzniku zápalových ochorení a nádorov prostaty.

Brokolica má na ľudský organizmus antiaterosklerotický účinok. Vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam táto zelenina znižuje riziko vzniku rakoviny, cukrovky a obezity. Treba tiež poznamenať, že zahrnutie brokolice do stravy pomáha normalizovať hladinu testosterónu.

Mrkva pomáha pri ochoreniach kardiovaskulárneho systému, chronickej únave, depresiách. Použitie pomáha obnoviť krvný obeh v penise.

Ovocie

Banány majú vysokú energetickú hodnotu. Obsahuje vitamíny skupiny B, katecholamíny, tryptofán. Konzumácia banánov zlepšuje náladu, pomáha bojovať proti depresívnym poruchám. Stimuluje produkciu pohlavných hormónov, sú prirodzené predlžovače.

Kiwi obsahuje takmer všetky vitamíny, mikroelementy, vlákninu, organické kyseliny. Normalizuje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, stimuluje tvorbu testosterónu a znižuje riziko vzniku zápalových ochorení genitálnej oblasti.

Marhule sú prírodným afrodiziakom. Ich použitie zvyšuje libido, zvyšuje trvanie pohlavného styku.

škodlivé produkty pre potenciu

Pri oslabení potencie sa muži v strednom veku často sťažujú na vek. Zmeny súvisiace s vekom však nie sú vždy zodpovedné za zníženie potencie. Často je takýto pokles potencie spojený so životným štýlom, ktorý muž vedie. A nejde len o zlozvyky a nedostatok fyzickej aktivity, vo väčšej miere za to môže podvýživa. Telo nedostáva látky, ktoré potrebuje k životu, prestáva správne fungovať, čo vedie predovšetkým k strate funkcií, ktoré nie sú zodpovedné za život jedinca, ako je funkcia rozmnožovania. Aby ste tomu zabránili, je potrebné prehodnotiť stravu: zahrnúť potraviny, ktoré zvyšujú potenciu a vylúčiť potraviny, ktoré znižujú sexuálnu funkciu mužov.

Produkty, ktoré znižujú hladinu pohlavných hormónov a potenciu

Soľ. Vedci dokázali, že nadbytok sodíka v tele muža znižuje produkciu testosterónu, čo vedie k zníženiu potencie. Zvyk hojne soliť jedlo môže byť hlavným dôvodom oslabenia sexuálnej túžby a potencie. Sodík telo potrebuje, ale v obmedzenom množstve. U mužov by denná dávka soli nemala presiahnuť 3-4 gramy. Zistite viac o tom, koľko soli a prečo muž potrebuje.

cukor. Čaj s cukrom, koláč, čokoláda, sladká perlivá voda, džúsy z obchodu, to všetko je prebytok cukru, ktorý vyvoláva pokles sexuálnych funkcií. Hoci telo potrebuje glukózu ako zdroj energie, glukóza z potravy nemá také vlastnosti ako organická (z potravy). Maximálny denný príjem cukru pre mužov je 6 čajových lyžičiek.

Rýchle občerstvenie. Je to najnebezpečnejší nepriateľ nielen pre sexuálne, ale aj pre celkové zdravie muža. Ak existuje denné občerstvenie s rýchlym občerstvením, potom je potrebné ho nahradiť prirodzenou a plnohodnotnou stravou. Rýchle občerstvenie nie je len jedlo z McDonald's a iných podobných prevádzok, ako sa mnohí mylne domnievajú, medzi rýchle občerstvenie patria knedle a halušky z obchodu, cestoviny a instantná zemiaková kaša (Rolton, Doshirak), párky, klobásy, čipsy a ďalšie produkty. Ak nemôžete úplne opustiť tieto produkty, znížte ich spotrebu na minimum.

Sladké sýtené nápoje. Ako už bolo spomenuté vyššie, sýtené nápoje obsahujú cukor, ktorý v nadbytku škodí mužom (jeden pohár sódy obsahuje asi 6 lyžičiek cukru). Zdraviu však neškodí len prebytok cukru, navyše sýtené nápoje obsahujú konzervačné látky, karcinogény a chemické prísady, ktoré nášmu organizmu neveštia nič dobré. Najlepšou náhradou za sýtené nápoje je čistená voda.

Pečivo a biely chlieb. Obsahuje droždie, cukor, kyseliny a ďalšie látky, ktoré znižujú hladinu mužských pohlavných hormónov. Konzumáciu bieleho pečiva by ste mali nahradiť čiernym alebo nekvaseným chlebom.

Výrobky obsahujúce sóju. Sójové produkty obsahujú rastlinné analógy ženských pohlavných hormónov – fytoestrogény, ktoré sú svojimi vlastnosťami opačné ako mužský hormón testosterón. V súčasnosti je sója široko používaná v potravinárskom priemysle ako hlavný zdroj rastlinných bielkovín. Nachádza sa v mliečnych výrobkoch (mlieko, syry), mäse (klobása, údeniny, polotovary), cukrovinkách a iných výrobkoch. To však neznamená, že sa musíte vzdať produktov s obsahom sóje, len by ste mali obmedziť ich konzumáciu.

konzumácia alkoholu a jeho vplyv na potenciu

kofeín. Kofeín ničí voľné molekuly testosterónu. Voľný (biologicky aktívny) testosterón má pre muža najväčší význam ako testosterón, ktorý je vo viazanej forme. Minimalizujte príjem kofeínu.

Alkoholické nápoje. Podľa vedcov alkohol pôsobí na mužské semenníky ako jed, bráni ich funkcii pri produkcii pohlavných hormónov a spermií. Navyše semenníky podľa vedcov nikdy úplne neobnovia svoje funkcie, t. j. muž, ktorý neustále požíva alkohol, riskuje, že sa z neho stane bezpohlavný tvor. Skutočnou ranou pre sexuálnu funkciu mužov je pivo. Pivo obsahuje fytoestrogény – ženské pohlavné hormóny rastlinného pôvodu, ktoré potláčajú tvorbu testosterónu a pôsobia opačne. Zvýšené hladiny estrogénu u mužov nielen potláčajú sexuálne funkcie, ale vyvolávajú aj ukladanie prebytočného tuku a rast prsníkov ženského typu (v závažných prípadoch).