Ako a ako liečiť oslabenú potenciu u muža doma (lieky a lieky)

Liečba potencie môže byť niekedy potrebná nielen pre staršieho muža, ale aj pre mladého muža. Nie vždy hovoríme o úplnej impotencii: často máme na mysli čiastočnú erektilnú dysfunkciu, to znamená, že dochádza k oslabeniu erekcie, čo vedie k neschopnosti viesť kvalitný pohlavný styk. V materiáli sa dotkneme otázky, ako vyliečiť pomalú potenciu u mužov domácimi a ľudovými metódami.

Zvyšovanie potencie pomocou športu a ľudových prostriedkov

Lieky alebo potravinové afrodiziaká

Predpokladá sa, že najúčinnejšie sú lieky. Treba však mať na pamäti, že by sa mali používať iba pod dohľadom lekára. Ide o také známe lieky, ako sú inhibítory PDE-5 vyrábané v USA a Nemecku a podobné stimulanty potencie. Niektoré z nich majú terapeutický účinok, ostatné sa užívajú buď jednorazovo, alebo sú zahrnuté do terapeutického režimu.

Ale obyčajné jedlo môže pomôcť v neotvorených prípadoch. Skôr včas upravená strava. Aké potraviny by mal človek jesť, aby zlepšil zdravie, a teda aj potenciu, ako aj zvýšil libido? Ako liečiť slabú potenciu správnym jedlom? Takýto zoznam existuje a v mnohých prípadoch sa osvedčil:

 • Orechy (najmä s medom).
 • Cesnak.
 • Ríbezle.
 • Tekvicové semiačka.
 • Špargľa.
 • Banány.
 • Zeler.
 • koriandr.
 • Zázvor.
 • Korenie prírodného pôvodu.

Vo všeobecnosti sa potraviny obsahujúce selén a zinok považujú za afrodiziaká. Tieto stopové prvky a aminokyseliny užitočné pre mužskú silu sú tiež bohaté na čerstvé morské plody. Je lepšie nimi nahradiť mastné mäso a vyprážané zemiaky a výrobky z múky opustia stôl v prospech pohánky alebo ovsených vločiek. Na zvýšenie potencie by ste mali do svojho jedálnička zaradiť dostatok ovocia a zeleniny a namiesto kávy si dopriať čerstvé džúsy a zelený čaj. Po prvé, schopnosť byť efektívny v posteli alebo ležať, ľutovať nútenú impotenciu, závisí od muža a jeho zodpovednosti za vlastné telo.

Na zvýšenie potencie musí muž upraviť stravu

Šport – mužská sila

Potencia, ktorej liečba je možná mnohými metódami, sa posilňuje, a to aj pomocou špeciálnych fyzických cvičení. Notorická moderátorka vo svojich obľúbených reláciách o mužskom zdraví na tomto fakte často trvá. Takže nedostatočná potencia u mužov sa lieči nasledujúcimi cvičeniami:

 • Drepy. Existujú dva spôsoby, ako môžete dokonale liečiť slabú potenciu. Po prvé, stimulácia análneho svalu pomáha. Aby ste to urobili, napnite sval v sede na pätách alebo v kresle s rovným chrbtom a mierne sklonenou hlavou. Tvár, ruky a ostatné časti tela by mali byť uvoľnené. Trvanie periód napätia by malo byť medzi 1 a 3 sekundami. Samotné cvičenie trvá 10 minút. Po druhé, nasledujúca metóda môže tiež pomôcť pri liečbe problémov s potenciou, ale treba mať na pamäti, že muži nad 50 rokov používajú cvičenie opatrne. V tomto variante by ste mali drepovať pomaly, z východiskovej polohy, stáť na mierne rozkročených nohách, súčasne namáhať análny sval a pri návrate do predchádzajúcej polohy ho uvoľňovať.
 • Chôdza. Pomáha obnoviť mužskú potenciu dlhá chôdza. Len krok by mal byť rýchly, tempom 5 km za 50 minút. Táto metóda je umiestnená ako liečba zníženia potencie zlepšením krvného obehu v inguinálnej oblasti. Vítaná je aj chôdza na mieste – takzvaný paradový krok. Toto cvičenie zahŕňa zdvíhanie kolien vysoko.
 • Bežať. Aby sa mužská potencia páčila jemu aj jeho partnerke, je vhodný aj podobný spôsob liečby. Musíte utiecť z diaľnic a podnikov, ideálne - v parku alebo lese. Rýchlostné rekordy tu nie sú potrebné - odporúča sa pomalý chod.

Cvičenia môžu byť rôzne: môžete stláčať svaly konečníka z polohy na bruchu, striedať chôdzu s hojdaním nôh a behať v stoji.

Posilňovanie mužskej sily je uľahčené špeciálnymi fyzickými cvičeniami, ako sú drepy.

Príroda na záchranu

Od staroveku existujú ľudové recepty na liečbu mnohých ochorení, vrátane liečby potencie. Mnohé z nich sa často spomínajú v populárnom a užitočnom programe zdravia. Ľudové lieky sa prenášajú z úst do úst a niektoré z nich sú uvedené v tomto materiáli:

 • Zázvor. Magický koreň je schopný liečiť mnohé choroby. Pôsobí ako celkové tonikum a je obzvlášť dobrý pri erektilnej dysfunkcii. Zázvor sa môže pridávať do čaju, jedál ako korenie, pripravovať tinktúry a odvary a kúpať sa s ním.
 • Ženšeň. Toto je najznámejšia zložka mužskej alkoholovej tinktúry. Na tento účel sa 2 cm koreňa na jeden deň naleje alkoholom. Len 50 g denne - a sexuálna impotencia bude odstránená akoby ručne.
 • Dubová kôra. Mučí sa vo vodnom kúpeli a používa sa ako liečivý odvar.
 • Aloe. Oslabenú potenciu môžete liečiť balzamom z aloe, červeného vína a medu. Zmes sa umiestni na tmavé miesto na 7 dní. Potom po precedení pijú čajovú lyžičku trikrát denne po dobu asi mesiaca.
 • Dubrovnícka tráva. Táto zložka v množstve troch polievkových lyžíc. l. treba zaliať vriacou vodou a po 40 minútach lúhovania aplikovať štyrikrát denne. Vezmite nápravu nie viac ako 4 polievkové lyžice. l. naraz. Kurz je pol mesiaca.
 • Vzduch. Na pohár prevarenej vody je potrebných iba 20 g kalamusu. Po osemhodinovej infúzii na tmavom mieste vezmite 2 polievkové lyžice. l. trikrát denne pred jedlom. Okrem toho sa koreň rastliny môže niekedy žuť.
 • Nettle. Táto tvrdohlavá bylinka sa používa nielen na liečbu rôznych chorôb, ale v prípade, že je muž malátny v posteli, dokáže aj pomôcť. Zo žihľavy je výborný šalát, ak k nemu pridáte varené vajíčko a cibuľové pierka, ako aj akýsi dezert, ktorý obsahuje hroznové víno, žihľavové semiačka a med. Liek sa užíva pravidelne pred jedlom a slabá potencia - ako sa to nikdy nestalo, muž bude ostražitý a silný.
 • Bylinné tinktúry. Okrem týchto bylín, na liečbu pomalej erekcie u mužov, odvary z kvetov hlohu, sv. Bylinná liečba prináša nie rýchly, ale trvalý výsledok.
Pridanie koreňa zázvoru do stravy pomôže mužovi s erektilnou dysfunkciou

Tiež na liečbu oslabenej potencie sa používa múmia, ktorá sa rozpustí v teplej vode (2 g látky na 10 polievkových lyžíc vody). Vezmite si polievkovú lyžicu pred jedlom na desaťročie.

Voda je tiež prírodný živel, respektíve pri správnom používaní môže priniesť liečivý účinok. Napríklad pri liečbe slabej potencie sa používajú kontrastné kúpele (sedenie na 15 sekúnd v horúcej a studenej vode, šiškové kúpele, do písma sa pridávajú nálevy z harmančeka a rebríčka).

Je dôležité mať na pamäti, že ľudové recepty nie sú vždy bezpečné a môžu spôsobiť negatívne dôsledky pre muža, preto je potrebná predbežná konzultácia s lekárom.

Všeobecné tipy

Potencia sa môže oslabiť, ak muž vedie zlý, iracionálny životný štýl. Preto predtým, ako sa človek postará o to, ako liečiť pomalú erekciu, mal by premýšľať o tom, čo viedlo k žalostnej situácii. Samozrejme, v prvom rade by ste sa mali vzdať zlých návykov a nezdravých jedál, ťažkého jedla, viac sa hýbať a dostatočne spať – aspoň 7-8 hodín denne. Je potrebné minimalizovať následky fyzickej nečinnosti tým, že sa začneme aktívne hýbať, chudnúť. To sa dá ľahko urobiť tak, že sa vzdáte výťahov a áut. Prirodzene, aby muž vyliečil oslabenú potenciu, musí zo svojho života vylúčiť stres.

Spôsobov liečby je veľa a najlepšie je pristupovať k riešeniu problému komplexne, potom muž zostane dlho mladý, zdravý a plný sily.