Čo ovplyvňuje potenciu

mikroorganizmy ovplyvňujúce potenciu

Čo ovplyvňuje mužskú potenciu? Nie je žiadnym tajomstvom, že sexuálna aktivita muža, ktorá sa bežne nazýva potencia, sa počas života nejakým spôsobom mení. Napríklad v mladosti je temperament mladého muža taký výrazný, že často nie sú problémy so sexuálnymi funkciami. Ale s pribúdajúcim vekom sexuálna aktivita slabne, čo je veľmi nepríjemné nielen pre mužov, ale aj pre ich sexuálnych partnerov.

V poslednej dobe sa však podľa štatistík čoraz častejšie muži v mladom veku sťažujú na slabú potenciu a zhoršenie sexuálnej aktivity. Prečo sa to deje? Aké faktory ovplyvňujú potenciu a ako zlepšiť jej stav? Na všetky tieto otázky sme sa rozhodli odpovedať v tomto článku a postupne zvážiť všetky aspekty, ktoré ovplyvňujú mužskú potenciu.

V prvom rade si všimneme, že vek nie je jediným faktorom ovplyvňujúcim potenciu. Samozrejme, je ťažké bojovať so zmenami v tele súvisiacimi s vekom, ale existujú základné pravidlá, ktoré vám pomôžu aktivovať sexuálnu aktivitu v akomkoľvek veku. Bude o správnej životospráve, ktorá vám pomôže zvýšiť potenciu bez užívania liekov.

Pravidelná sexuálna aktivita

Prvým bodom správnej životosprávy, ktorý pomáha zlepšovať mužskú potenciu, je teda pravidelný sex. Ako viete, bez praxe sa zručnosti strácajú, preto sa snažte zabezpečiť, aby bez ohľadu na vek prebiehala vo vašom živote pravidelná sexuálna aktivita. Faktom je, že pri pravidelnom sexe sa mužský hormón testosterón, ktorý je zodpovedný za sexuálnu aktivitu, bude pohybovať v medziach normy, čiže vzrušenie a kvalitný sex sú zaručené.

Fyzická aktivita

Druhým bodom, ktorý by ste mali zvážiť, aby ste neustále cítili svoju mužskú silu, je šport. Fyzická aktivita výrazne ovplyvňuje potenciu muža. Šport totiž pomáha zlepšovať krvný obeh v tele, čo priamo súvisí s potenciou. Pravidelná fyzická aktivita navyše pomôže zbaviť sa prebytočných kíl, čo znamená, že vylúčia iný problém, ktorý zasahuje do bežného sexuálneho života.

Zlé návyky

Pokiaľ ide o alkohol a nikotín, k tejto otázke by sa malo pristupovať veľmi zodpovedne. Ak si chcete udržať normálnu sexuálnu aktivitu po mnoho rokov, potom by ste mali minimalizovať spotrebu alkoholu a znížiť počet cigariet, ktoré denne vyfajčíte. Zlozvyky sa ľahko nahradia športom, obľúbenými záľubami alebo len aktívnym oddychom a radosti prinášajú oveľa viac.

Depresia a stres

Mužskú potenciu negatívne ovplyvňuje aj neustály stres a depresívne stavy, ktorých v našej dobe, žiaľ, nie je až tak málo. Ak chcete vyriešiť problém s častým stresom, musíte sa naučiť, ako relaxovať alebo zmierniť stres svojim obľúbeným spôsobom. Na to sú vhodné masáže, fyzická aktivita, joga a pod. Pri sexe si tak doprajete maximálne potešenie, a nielen uspokojíte svoj základný inštinkt. Majte romantickejšie večery. Naučte sa dýchaciu techniku, ktorá vám pomôže uvoľniť sa.

Používajte aromatické oleje, ktoré pomáhajú uvoľniť nervový systém, a čo najčastejšie sa prechádzajte na čerstvom vzduchu. Navyše jarné počasie nás priam predurčuje na pohodové prechádzky a romantickú náladu po nich. A samozrejme, láska! Sex s vašou milovanou ženou je totiž zárukou najvyššej rozkoše a úplnej spokojnosti.